Jesteś w: Strona główna Artykuły

Artykuły

2003 Ugiąć się i zwyciężyć

...

gdy Graham zawołał mnie do mazini. Pokazał dziwnie ruszający się króciec dolotowy wody chłodzącej silnik. Widać było, że przez spaw sączyła się woda. Przeciek był na odcinku między dnem, a zaworem odcinającym. Przez głowę przeleciały mi wizje tego co mogło się nam stać na tym odludziu.


2003 Ostatni etap rejsu dookoła Bieguna Północnego

Kapitan Henryk Wolski jako pierwszy Polak i szósty człowiek w świecie zakończył etapowy rejs jachtami żaglowymi dookoła Bieguna Północnego.


2003 Polskie odkrycie w Antarktyce

Dwaj Polacy, biorący udział w ekspedycji w rejonie Antarktyki, odkryli nową wyspę w grupie Wysp Melchiora - poinformował w niedzielę Jerzy Kwinta, szczeciński żeglarz, pozostający w stałym kontakcie z polskimi podróżnikami.


2002 Przejście Północno-Wschodnie

Jacht DAGMAR AAEN i jego załoga pokonali jeden z najtrudniejszych szlaków morskich świata - Przejście Północno-Wschodnie.


2001

Do opłynięcia potrzebne jest jednak jeszcze Przejście Północno-Wschodnie. Próbowaliśmy je w 92 i musieliśmy zawrócic, ze względu na lód, gdy byliśmy już niedaleko Przylądka Czeluskin. W 94 próbowaliśmy zrobić to, po przebyciu Przejścia Północno-Zachodniego, od strony Cieśniny Beringa, ale i tym razem lód na Morzu Czukockim zmusił nas do zawrócenia. Ścisnęło nas wtedy nieźle i nieco poturbowało.


2000

Był to zaiste rok pełen wydarzeń. Już sam program powstawał pod dużym naciskiem czasowym. Moje żeglowanie skończyło się w Biskupinie pod koniec września, a już na początku października 99 zaczęły się przygotowania do ekspedycji "Shackleton 2000". W końcu grudnia polecieliśmy do Ushuaia (Argentyna - Ziemia ognista). Nasz okręcik "James Caird II" przybył już tam, na frachtowcu w kontenerze.Strony: poprzednia  1  2 
Amazonka

Amazonka przy niskiej wodzie
– sezon wędkowania
20-30.10.2024

20-sta rocznica opłynęcia Bieguna Północnego

Wydarzenie:
19 lipiec 2023
20-sta rocznica opłynęcia
Bieguna Północnego